Astrostudija

Jolantas Krūmiņas astroloģijas studija

previous arrow
next arrow
Slider

Sākumlapa

Sveiki!

Sveiki – astroloģijas ( un ne tikai) mājas lapā un pasaulē!

Es būšu patiesi priecīga, ja Tev šeit kas noderēs, pavirzīs, sniegs kādu atbildi vai liks mirkli pakavēties un varbūt padomāt par kaut ko, ko nebiji plānojis.

Frederiks Kolins ir teicis:

“ Ir divu veidu cilvēki – tie, kuri ienāk istabā un saka: “ Te nu es esmu!” un tie, kuri ienāk un saka: “ O-o! Tu esi šeit”

Es pievienojos otrajai daļai:

O-o! Tu esi šeit!

Ja tevi interesē jau konkrēts, neliels ieskats –“ Kas ir astroloģija?”

Vari ieskatīties tepat tālāk:

Kas ir astroloģija?

Astroloģija ir sena zinātne, kas aplūko zvaigžņu ietekmi uz dabu un cilvēci.

Vārds astroloģija cēlies no grieķu valodas: astron – zvaigzne un logos – mācība.

Mūsdienu astrologs nebūt nav sirms, bārdains vīriņš, kas ar primitīviem rīkiem raugās naksnīgās debesīs un pareģo ļaužu un valdnieku likteņus.

Agrāk saukta par pseidozinātni, astroloģija arvien vairāk attālinās no mistikas un balstās uz matemātikas, astronomijas un psiholoģijas paradigmām.

Tikmēr zvaigžņu un planētu stāvoklis joprojām ietekmē cilvēka mūža gaitu, ko saucam arī par dzīves matricu vai individuālo horoskopu.

Horoskops – tā ir zvaigžņotās debess karte vai diagramma, kas nofiksēta uz noteiktu laika momentu.
To lasa pēc stingri noteiktiem likumiem.

Horoskops tiek aprēķināts ar matemātisku precizitāti un ir brīvs no nejaušiem elementiem un zīlēšanas.

Nedaudz no vēstures – par diženajiem prātiem, kuru atklājumi, idejas un atklāsmes, vēl joprojām ir zinātnes pamatos – un kuri nopietni nodarbojās ar astroloģiju.

Pielietoja to savos pētījumos un bieži atstāja pēc sevis grāmatas, kuras veltītas šai zināšanu jomai.

Līdz XVII gadsimtam astroloģija bija tik pat neatņemama augstākās izglītības sastāvdaļa, kā šodien matemātika.

Ptolemajs ( m.ē. II gadsimts) – viens no astronomijas un astroloģijas pamatlicējiem.

Al – Biruni ( X- XI gadsimts) – daudz vērtīgu darbu, kas veltīti medicīnai, matemātikai, ģeogrāfijai, fizikai, astronomijai un astroloģijai.

Paracels (XV – XVI gadsimts) – leģendārs dziednieks, kas uzskatīja astroloģiju par savas mākslas pamata sastāvdaļu. Viņš rakstīja, ka ārsts, bez astroloģisko konstelāciju tulkošanas mākslas ir “ pseidoārsts”.

Tiho Brage ( XVI gadsimts) astronomijas “ karalis”. Taču viņš bija arī astrologs un alķīmiķis. Sasniedza ļoti lielu precizitāti astronomijas laukā. Rakstīja astroloģiskos ieteikumus Dānijas karalim un interpretēja tā bērnu horoskopus.

 

Johans Keplers (XVI – XVII gadsimts) astronoms, kura likumi ir kosmosa kuģu orbītu aprēķinu pamatos. Astrologs, kurš iemantoja pareģa slavu par savām precīzajām prognozēm par ārkārtīgi auksto ziemu un par turku iebrukumu Austrijā. Necieta vulgāro “ avīžnieku” astroloģiju. Ieviesa astroloģijā jaunus terminus un teorijas.

Karls Gustavs Jungs ( XIX – XX gadsimts) – slavens un zināms psihologs un psihiatrs. Ļoti nopietni apguva astroloģiju un izmantoja savā ārsta praksē. Daudzi viņa darbi lika aizdomāties par cilvēka dabu un astroloģisko būtību un lomu.

Izstrādātājs: Eduards Spāģis